• 0.232.435.5570
  • info@gelisimpatent.com.tr
Basitçe tanımlayacak olursak Marka, bir girişimcinin sektörde bırakmak istediği parmak izidir. Nasıl ki her insanın parmak izi farklı ise her Marka’nın da karakteri ve çizgileri aynı şekilde farklı olmalıdır. Böylesine kıyasıya rekabetin döndüğü küresel ekonomik sistemde benzer markalar birbirleriyle rekabet etmekte güçlük çekiyor ve çoğu zaman başarısız oluyorlar. Öte yandan özgün bir manifestosu ve karakteri olan markalar ise piyasada daha kolay yer edinebiliyor.
Açıkça görüldüğü gibi marka oluşturmak profesyonel destek gerektiren bir iştir. Gelişim Patent uzun yıllar edindiği deneyim ve sektördeki birikimleriyle, oluşturulacak markanız için doğru bir planlama yaparak Marka Araştırma sürecinden Marka Tescili’ne kadar tüm süreci büyük bir ustalıkla yönetiyor. Marka Tescili’nden sonraki süreçte ise Markanızın olumsuz etkilenebileceği her durumu dikkatle takip ederek gerekli müdahaleyi gerçekleştiriyor ve markanızı uzun vadede koruma altına alıyor.
Marka Araştırması Nedir?
Marka tescil başvurusundan önce tescil ettirilmesi düşünülen markanın belirlenen sınıflarda araştırması yapılarak aynısı ya da benzerlerinin daha önce başkaları tarafından tescil ettirilip ettirilmediğinin tespit edilmesi işlemine Marka Araştırması denir. Ücretsiz olarak verdiğimiz marka araştırması hizmeti için aşağıda yer alan formu doldurup göndermeniz yeterlidir. Marka danışmanlarımız en kısa sürede markanız ile ilgili araştırmayı yapacak ve size bilgi verecektir.


Marka Araştırma Talep Formu